MERY SPOLSKY Miło było pana poznać

Miło było pana poznać
Wykonanie
Nagranie

Tajemnicza Mery Spolsky - czego nietrudno się domyśleć - pochodzi z Polski i naprawdę nazywa się Maria Żak. Dwa lata temu wystąpiła na festiwalu w Opolu, pojawiła się także na tegorocznym Spring Breaku w Poznaniu i Open`er Festival w Gdyni.

Jej debiutancki album jest piosenkowym listem do jednej, prawdziwej osoby, która nagle pojawiła się w jej życiu i zniknęła, w której się zakochała i którą znienawidziła. Teksty opisują różne fazy związku, mówią o tęsknocie, samotności, braku, złości i o tym, jaka jest sama ona.

Mary Spolsky jest autorką wszystkich kompozycji, producentką albumu, autorką grafik, śpiewa, gra na klawiszach i gitarze. Na "Miło było pana poznać" muzyka została zdominowana przez elektronikę. Piosenki niesie basowy puls, wsparty klawiszowymi electro-popowymi motywami.

W warstwie wokalnej mamy do czynienia z połączeniem rapu i normalnego śpiewu. Mery w każdej piosence bawi się słowem, robi to z dużą swobodą i lekkością. Czerpie z wielu źródeł - od hip hopu przez eksperymentalną elektronikę po popową piosenkę. Miło było panią poznać Pani Mery i mam nadzieję, że nie jest to jedyne spotkanie z pani muzyką.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO KAYAX

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu