Miło było pana poznać

MERY SPOLSKY
Miło było pana poznać

Hip Hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tajemnicza Mery Spolsky - czego nietrudno się domyśleć - pochodzi z Polski i naprawdę nazywa się Maria Żak. Dwa lata temu wystąpiła na festiwalu w Opolu, pojawiła się także na tegorocznym Spring Breaku w Poznaniu i Open`er Festival w Gdyni.

Jej debiutancki album jest piosenkowym listem do jednej, prawdziwej osoby, która nagle pojawiła się w jej życiu i zniknęła, w której się zakochała i którą znienawidziła. Teksty opisują różne fazy związku, mówią o tęsknocie, samotności, braku, złości i o tym, jaka jest sama ona.

Mary Spolsky jest autorką wszystkich kompozycji, producentką albumu, autorką grafik, śpiewa, gra na klawiszach i gitarze. Na "Miło było pana poznać" muzyka została zdominowana przez elektronikę. Piosenki niesie basowy puls, wsparty klawiszowymi electro-popowymi motywami.

W warstwie wokalnej mamy do czynienia z połączeniem rapu i normalnego śpiewu. Mery w każdej piosence bawi się słowem, robi to z dużą swobodą i lekkością. Czerpie z wielu źródeł - od hip hopu przez eksperymentalną elektronikę po popową piosenkę. Miło było panią poznać Pani Mery i mam nadzieję, że nie jest to jedyne spotkanie z pani muzyką.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO KAYAX

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj