Wbrew

IGORILLA
Wbrew

Hip Hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Raper Igorilla dał się poznać w zespołach Mama Selita i Polskie Karate. Jednak dopiero na swoim solowym albumie pokazuje, co naprawdę go kręci.

Longplay "Wbrew" był jednym z najciekawszych wydawnictw na polskiej scenie hiphopowej ubiegłego roku. Opowiadane przez niego historie zaciekawiają. Jeszcze więcej dzieje się w warstwie instrumentalnej. "Wysokie napięcie” atakuje bitem jak u Prodigy. "We mnie”, z udziałem Sarcast, ma kołyszący soulowy klimat. W tytułowym "Wbrew" gościnnie rapuje Vienio. Na bluesowym podkładzie zostały zbudowane "Rydwany”, najbardziej nośny kawałek na płycie.

Parkietowy bit niesie "Złe rzeczy". Nazwisko słynnego lidera The Smashing Pumpkins posłużyło za tytuł piosenki "Billy Corgan" -  rapowego numeru z futurystycznym elektronicznym podkładem. Zmianę nastroju przynosi "Parkietowa kołysanka" o spowolnionym rytmie i z chwytliwym refrenem. Rytmy drum`n`bass można usłyszeć w "Trzaskach", a nowoczesne r`n`b - w "Unboxing".

Igorilla dołącza do ścisłej czołówki rodzimego miejskiego hip hopu reprezentowanego choćby przez Fisz Emade i Taco Hemingwaya.

Grzegorz Dusza
KALEJDOSKOP RECORDS

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj