VIENIO + MAGIERA

Twarzova

Twarzova

Wykonanie

Nagranie

Piotr Więcławski ("Vienio") znany jest z występów w Moleście Ewenement. Nagrał z nimi pięć albumów studyjnych, uzyskał dwukrotnie nominację do Fryderyka. Współtworzył duet z Pelsonem, czego efektem była trylogia "Autentyk". Od 2010 roku prowadzi także solową działalność.

Najnowsze dzieło Vienia to album "Twarzova". Za bity odpowiada tu Magiera - producent i ceniony beatmaker, połowa duetu White House. Szukając porównań, sam artysta wskazuje na ambitny hip hop zza Oceanu, tworzony przez takie gwiazdy, jak Tyler The Creator czy Run The Jewels.

Na płycie można usłyszeć wielu gości z różnych muzycznych półek. Zapewnia to albumowi różnorodność i pozwala na wykorzystanie całej palety bitów - od elektroniki po reggae. W miłosnym kawałku "Minuta i 20 sec." zaśpiewała Bovska, "Częściach zamiennych" - RAS, "Lubię to miasto" - Skubas, "Warstwie plastiku" - Paprodziad, "Imperium zła" - Junior Stress, "Ulicznych legendach" - Kosi i DJ Falcon, a "Zabijam czas" - Edo G, Igor Boxx i DJ Kebs.

Okładkę do albumu "Twarzova" namalował Michał Wręga aka Sepe. Artysta wykonał także dziesięć prac komentujących każdy utwór, których tematem przewodnim są twarze. Dodatkowo Vienio opatrzył każdy utwór krótkim felietonem.

Grzegorz Dusza
Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu