Twarzova

VIENIO + MAGIERA
Twarzova

Hip Hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Piotr Więcławski ("Vienio") znany jest z występów w Moleście Ewenement. Nagrał z nimi pięć albumów studyjnych, uzyskał dwukrotnie nominację do Fryderyka. Współtworzył duet z Pelsonem, czego efektem była trylogia "Autentyk". Od 2010 roku prowadzi także solową działalność.

Najnowsze dzieło Vienia to album "Twarzova". Za bity odpowiada tu Magiera - producent i ceniony beatmaker, połowa duetu White House. Szukając porównań, sam artysta wskazuje na ambitny hip hop zza Oceanu, tworzony przez takie gwiazdy, jak Tyler The Creator czy Run The Jewels.

Na płycie można usłyszeć wielu gości z różnych muzycznych półek. Zapewnia to albumowi różnorodność i pozwala na wykorzystanie całej palety bitów - od elektroniki po reggae. W miłosnym kawałku "Minuta i 20 sec." zaśpiewała Bovska, "Częściach zamiennych" - RAS, "Lubię to miasto" - Skubas, "Warstwie plastiku" - Paprodziad, "Imperium zła" - Junior Stress, "Ulicznych legendach" - Kosi i DJ Falcon, a "Zabijam czas" - Edo G, Igor Boxx i DJ Kebs.

Okładkę do albumu "Twarzova" namalował Michał Wręga aka Sepe. Artysta wykonał także dziesięć prac komentujących każdy utwór, których tematem przewodnim są twarze. Dodatkowo Vienio opatrzył każdy utwór krótkim felietonem.

Grzegorz Dusza
Agora

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj