Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

DAVID SANBORN

Time and the River

Time and the River

Wykonanie

Nagranie

Kiedy za produkcję albumu bierze się Marcus Miller, a także gra na nim na basie, można się spodziewać dynamicznej i ekscytującej muzyki. Kto uważa, że saksofonista David Sanborn najlepsze lata ma za sobą, jest w błędzie.

Jego klasę, dobrą kondycję i inwencję potwierdził koncert na ostatnim festiwalu Jazz nad Odrą. Zbiegł się z premierą 25. albumu w jego długiej i uhonorowanej sześcioma nagrodami Grammy 40-letniej karierze.

Sanborn i Miller pracowali ostatnio razem piętnaście lat temu i był to szczytowy okres popularności saksofonisty, także jednego z najbardziej wziętych sidemanów. Prawie każdy artysta z kręgu r`n`b chciał mieć jego charakterystyczne brzmienie na swojej płycie. Ciekawostką jest, że naukę gry na instrumentach dętych zalecił małemu Davidowi lekarz, jako rekonwalescencję po chorobie polio.

David Sanborn wszedł do studia z grającym na organach Hammonda B-3 Rickym Petersonem, pianistą Royem Assafem, gitarzystami Yotamem Silbersteinem i Nickym Morochem oraz perkusistami: Marcusem Baylorem i Javierem Diazem. Nic nam te nazwiska nie mówią, co świadczy, jak wysoki poziom reprezentują amerykańscy muzycy sesyjni.

W funkowym temacie "I Can`t Get Next to You" śpiewa Larry Page z grupy Tower of Power. Natomiast zmysłową partię wokalną w kompozycji Michela Legranda "Windmills of Your Mind" wykonała Randy Crawford. Album "Time and the River" podsumowuje kameralny, refleksyjny duet Sanborna z pianistą Royem Assafem.

Marek Dusza
OKEH/SONY

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu