stdClass Object
(
  [id] => 24013
  [title] => Cross My Palm With Silver
  [alias] => avishai-cohen-cross-my-palm-with-silver
  [categories_id] => 1375
  [categories_type_id] => 457
  [introtext] => 

Avishai Cohen, proszę nie mylić z kontrabasistą o tym samym imieniu i nazwisku, wyrasta na czołowego trębacza światowej sceny jazzowej. Swój drugi po "Into the Silence" album dla ECM Records nagrał z kwartetem, który jest dla niego jak "dream team".

[date_publish] => 2017-08-10 08:01:07 [categoryTitle] => Jazz [categoryAlias] => jazz [categoryParentId] => 1362 [categoryParentTitle] => Recenzje [route] => /muzyka/recenzje/jazz/24013-avishai-cohen-cross-my-palm-with-silver [categoryRoute] => /muzyka/recenzje/jazz [categoryParenRoute] => /muzyka/recenzje [images] => Array ( [0] => stdClass Object ( [content_id] => 24013 [id] => 46720 [width] => 1000 [height] => 1000 [alias] => lidowe [src] => /images/7/2/0/46720-avishai-cohen-cross-my-palm-with-silver.jpg [title] => Avishai Cohen - Cross My Palm With Silver [description] => Avishai Cohen - Cross My Palm With Silver [zrodlo] => ) ) )

AVISHAI COHEN (trąbka) Into the Silence

Into the Silence
Wykonanie
Nagranie

Na początku kariery trębacz Avishai Cohen był często mylony z kontrabasistą o tym samym imieniu i nazwisku. Dlatego swój pierwszy album zatytułował "The Trumpet Player" (2003).

Wcześniej Avishai Cohen zajął trzecie miejsce w konkursie trębaczy T. Monk Competition 1997. Rezydował w nowojorskim Smalls Jazz Club, nagrał siedem płyt dla małych wytwórni, trzy lata z rzędu zwyciężał w ankiecie magazynu "Down Beat" w kategorii dla Wschodzących Gwiazd jazzu. Trębacz był też członkiem prestiżowej formacji SFJazz Collective w latach 2014/15, prowadzi ambitne trio Triveni, a razem siostrą-klarnecistką Anat i bratem- -saksofonistą Yuvalem współtworzy sekstet 3Cohens. W 2015 r. w Warszawie dał znakomity koncert w duecie z Piotrem Orzechowskim.

Po udziale w albumie saksofonisty Marka Turnera dla ECM-u "Lathe of Heaven" Avishai Cohen debiutuje w tej dużej wytwórni autorską płytą i już rozpisują się o nim wszystkie media, upatrując w trębaczu nowej gwiazdy, wręcz jazzowej sensacji.

Chociaż sam twierdzi, że inspiracją był dla niego Miles Davis, to Avishai Cohen gra inaczej. Jego gra jest płynna, mało w niej wibracji, brakuje swingu, ale za to jest bardzo nastrojowa, romantyczna jak poezja. W otwierającym album utworze "Life and Death" stłumiona trąbka subtelnie prowadzi linię melodyczną. Pewien niepokój wprowadzają akordy fortepianu Yonathana Avishaia, który pełni na płycie ważną rolę. ECM-wskie brzmienie stłumiło energię muzyków. Mam nadzieję, że na koncertach Cohen zagra te tematy bardziej dynamicznie.

Marek Dusza
ECM/UNIVERSAL

INNE PŁYTY AUTORA
Cross My Palm With Silver
Jazz
Cross My Palm With Silver

Avishai Cohen, proszę nie mylić z kontrabasistą o tym samym imieniu i nazwisku, wyrasta na czołowego trębacza światowej sceny jazzowej. Swój drugi po "Into the Silence" album dla ECM Records nagrał z kwartetem, który jest dla niego jak "dream team".

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation październik 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu