Roll With The Punches

VAN MORRISON
Roll With The Punches

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Wychodzi na scenę w garniturze, z nieodłącznym kapeluszem na głowie. Staje przed pozłacanym mikrofonem i śpiewa tak, że chciałoby się jego opowieści słuchać bez końca. Sięga po saksofon, harmonijkę ustną, siada do fortepianu.

Van Morrison, znany jako Van the Man i The Belfast Cowboy, urodzony w Irlandii Płn. w 1945 r., oficer orderu Imperium Brytyjskiego, odpowiedź Brytyjczyków na Boba Dylana, choć stylistycznie bliższy Rayowi Charlesowi. Europejski bard, który z bluesa uczynił uniwersalny przekaz, rozpoznawalny i lubiany na całym świecie. A że miał okazję spotkać na scenie takich gigantów, jak: John Lee Hooker, Jimmy Witherspoon, Bo Diddley, Little Walter i Mose Allison, to wszystko, co robi, orbituje wokół bluesa.

Nowy album "Roll With The Punches" zawiera stare rhythm & bluesowe standardy, są też nowe kompozycje Morrisona. Artysta mówi, że repertuar dobrał pod kątem scenicznych występów. Piosenki z nowej płyty opowiadają prawdziwe historie, bo tylko takimi można przyciągnąć uwagę słuchaczy. Ta sztuka wydaje się dziś niemodna i powoli umiera wraz z legendarnymi wykonawcami.

Morrisonowi towarzyszy nieodłączna sekcja instrumentów dętych i zmysłowy żeński chórek. Nawet kiedy sięga po tak znane standardy, jak "Stormy Monday", nadaje im oryginalny styl.

Marek Dusza
CAROLINE RECORDS

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj