Nat King Cole & Me

GREGORY PORTER
Nat King Cole & Me

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Swoim trzecim albumem dla wytwórni Blue Note Records wokalista Gregory Porter złożył hołd legendarnemu Nat King Cole`owi. Nagrań dokonał w londyńskich AIR Studios z orkiestrą Vince`a Mendozy, który jest producentem, aranżerem i dyrygentem orkiestry.

Gregory Porter podkreśla znaczenie swojego idola: - Powrót do korzeni był dla mnie najbardziej naturalnym ruchem. Te korzenie to moja matka, muzyka gospel i Nat King Cole - mówi wokalista.- Mój ojciec nie był obecny w moim życiu, a słowa piosenek Nata były jak życiowe lekcje, słowa mądrości i ojcowskiej rady, jakiej potrzebowałem. Nat King Cole był jedyny w swoim rodzaju. Pozostawił tak wspaniałą muzykę, że zwyczajnie nie można się nią nie inspirować.

Na okładce albumu "Nat King Cole & Me" Gregory Porter trzyma okładkę płyty winylowej Cole’a "After Midnight" z 1957 r. Wśród wybranych przez najlepszego dziś wokalistę jazzowego tematów znalazły się najsłynniejsze piosenki Cole’a: "Mona Lisa", "Smile", "Nature Boy" i "Ballerina", a także latynoski hit "Quizas, Quizas, Quizas". Natomiast kompozycja Portera "When Love Was King" pojawiła się najpierw na nagrodzonym Grammy albumie "Liquid Spirit", a tu zyskała nową aranżację. Ciepły baryton Portera i jego mistrzowskie interpretacje sprawią, że po ten album często będziemy sięgać.

Łukasz Turkan
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio