Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Nat King Cole & Me

GREGORY PORTER
Nat King Cole & Me

Jazz

Swoim trzecim albumem dla wytwórni Blue Note Records wokalista Gregory Porter złożył hołd legendarnemu Nat King Cole`owi. Nagrań dokonał w londyńskich AIR Studios z orkiestrą Vince`a Mendozy, który jest producentem, aranżerem i dyrygentem orkiestry.

Gregory Porter podkreśla znaczenie swojego idola: - Powrót do korzeni był dla mnie najbardziej naturalnym ruchem. Te korzenie to moja matka, muzyka gospel i Nat King Cole - mówi wokalista.- Mój ojciec nie był obecny w moim życiu, a słowa piosenek Nata były jak życiowe lekcje, słowa mądrości i ojcowskiej rady, jakiej potrzebowałem. Nat King Cole był jedyny w swoim rodzaju. Pozostawił tak wspaniałą muzykę, że zwyczajnie nie można się nią nie inspirować.

Na okładce albumu "Nat King Cole & Me" Gregory Porter trzyma okładkę płyty winylowej Cole’a "After Midnight" z 1957 r. Wśród wybranych przez najlepszego dziś wokalistę jazzowego tematów znalazły się najsłynniejsze piosenki Cole’a: "Mona Lisa", "Smile", "Nature Boy" i "Ballerina", a także latynoski hit "Quizas, Quizas, Quizas". Natomiast kompozycja Portera "When Love Was King" pojawiła się najpierw na nagrodzonym Grammy albumie "Liquid Spirit", a tu zyskała nową aranżację. Ciepły baryton Portera i jego mistrzowskie interpretacje sprawią, że po ten album często będziemy sięgać.

Łukasz Turkan
BLUE NOTE/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio