Human Things

PIOTR WYLEŻOŁ
Human Things

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Doktor sztuki, pianista Piotr Wyleżoł dał się poznać m.in. w formacjach Nigela Kennedy`ego, Janusza Muniaka i Jarka Śmietany, a także we własnych formacjach. Teraz skompletował najlepszy swój zespół, by nagrać album z autorskimi kompozycjami i aranżacjami.

Muzyk jest także współautorem słów do tytułowej pieśni, bo nie jest to zwykła jazzowa piosenka, z udziałem wokalistów: Agi Zaryan i Grzegorza Dowgiałło. Na saksofonach gra Amerykanin o wyrazistym brzmieniu Dayna Stephens, na trąbce skrzydłówce Robert Majewski, na eufonium Grzegorz Nagórski, na kontrabasie Michał Barański, a na perkusji znakomity Michał Miśkiewicz.

Album "Human Things" został nagrany w półtora dnia, rejestrowano jedną, dwie wersje każdego utworu. Lider podkreśla, że w studiu panowała wspaniała atmosfera. Nic dziwnego, skoro spotkali się wybitni muzycy, którzy wiedzą, co chcą osiągnąć, a radość płynie z samego obcowania przyjaciół i faktu, że na pulpitach leżą doskonale napisane aranżacje, a tematy łatwo wpadają w ucho, wręcz płyną melodyjną falą unison i solówek. Chociaż kompozycje mają dokładnie wyznaczone ramy, to znalazło się w nich miejsce na błyskotliwe improwizacje. "Human Things" jest obowiązkową pozycją dla miłośników głównego nurtu w jazzie, wyrafinowaną i ważną pozycją.

Marek Dusza
POLSKIE NAGRANIA/WARNER

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio