Seymour Reads The Constitution!

BRAD MEHLDAU TRIO
Seymour Reads The Constitution!

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Występ tria Brada Mehldaua należał do trzech najlepszych na ostatnim festiwalu Warsaw Summer Jazz Days obok sekstetu Vijaya Iyera i supergrupy Hudson. Amerykański pianista promował latem w Europie swój siódmy album nagrany w trio dla wytwórni Nonesuch, z którą związany jest od 2004 r.

Pod nieobecność tria Keitha Jarretta na światowych scenach, to Brad Mehldau, kontrabasista Larry Grenadier i perkusista Jeff Ballard skupiają na sobie uwagę wymagających jazzfanów. Przepełniona sala Klubu Stodoła (było wielu polskich jazzmanów) kontemplowała koncert jak największe wydarzenie.

Zdolność pianisty do improwizowania na koncertach i w studio najlepiej wyraża się w jego solowych przedsięwzięciach, ale trio ma do zaproponowania muzykę, która jest niezwykle wyrafinowana, jak i atrakcyjna dla szerszego kręgu słuchaczy. Brad Mehldau i jego długoletni kompani czuwają, byśmy nie zgubili wątku w zawiłościach dźwięków, jakie współtworzą.

Na "Seymour Reads The Constitution!" znajdziemy trzy nowe kompozycje lidera, popowe przeboje (Paul McCartney, Brian Wilson), jazzowe i musicalowe standardy. Zachwyca telepatyczna współpraca muzyków, ich inwencja w ukazywaniu tematów w ujmujących melodią i harmonią wersjach. A przy tym ich muzyka pulsuje rytmem, który przyspiesza bicie serca i wywołuje uśmiech na twarzy słuchaczy.

Marek Dusza
Nonesuch/Warner

Audio - styczeń 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Testem pięciu kolumn w cenie 3400 zł (za parę) rozpoczynamy trzyodcinkowy cykl - za miesiąc pięć konstrukcji nieco droższych (3600-3900 zł), ale wciąż wolnostojących, a za dwa miesiące - pięć podstawkowych, w tym samym zakresie ceny. Warto zebrać komplet informacji, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj