The Window

CECILE MCLORIN SALVANT
The Window

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Brawurowy styl i wyjątkowy głos przyniosły CecileMcLorinSalvant liczne nagrody i popularność. Pasmo sukcesów zaczęło się w 2010 r., kiedy wygrała prestiżowy konkurs im. T. Monka. Jej album "WomanChild" był jazzową płytą roku w magazynie "Down Beat" i otrzymał nominację do Grammy.

Pierwszą statuetkę gramofonu zdobyła za album "For One to Love" (2016), a drugą za koncertowy "Dreams And Daggers" (2018). Teraz zaskoczyła krytyków intymną płytą "The Window", nagraną w duecie z pianistą Sullivanem Fortnerem. Tylko w ostatnim utworze "The Peacocks" dołączyła do nich saksofonistka Melissa Albana.

Dzięki francuskiej matce Cecile świetnie śpiewa w tym języku, co pokazywała wielokrotnie wcześniej, a tu w piosenkach: "A Clef" i "J`aiL’Cafard", w którym Fortner gra na organach. Wokalistka nie kryje swojej fascynacji Sarah Vaughan, choć w swobodnym stylu śpiewania bliższa jest Betty Carter. Mimo tych wpływów, jest absolutnie oryginalna i nie pokazała nam jeszcze najlepszego. Teraz skupiła się na przekazaniu emocji jak najmniejszymi środkami.

Mając głos o wielkiej skali, powściąga go, by nie przytłoczyć pianisty. Fortner nie tylko fascynuje akompaniamentem, ale i gra liczne, intrygujące improwizacje. Rozbudowane są wersje standardów: Bernsteina "Somewhere" i koncertowy "The Peacocks". Mistrzowski duet.

Marek Dusza
MackAvenue

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj