Lean On Me

JOSE JAMES
Lean On Me

Jazz / soul

  • Wykonanie
  • Nagranie

Słuchanie nowego albumu José Jamesa zacząłem od piosenki "Lovely Day", a właściwie od świetnego wideoklipu zrealizowanego w starym stylu. W połowie utworu, epokowego dzieła Billa Whitersa, dołącza wokalistka Lalah Hathaway dodając kremu do tego i tak już pysznie wyprodukowanego przez Dona Wasa tortu.

Już widzę oczami wyobraźni muzycznego proroka, jak we trójkę odbierają nagrodę Grammy 2019. José James ma jeden z najciekawszych głosów nowego pokolenia r`n`b, a ponieważ w jego zespołach występują znakomici jazzmani, wszystkie jego płyty cenię wysoko, a tej od tygodnia nie wyjmuję z odtwarzacza.

Album "Lean On Me" został nagrany w legendarnym Studiu B CapitolRecords w Los Angeles, tam gdzie nagrywał niegdyś Nat "King" Cole. Jamesowi towarzyszył świetny wypróbowany kwartet z basistą PinoPalladino i gitarzystą Bradem Allenem Williamsem. Gościnnie zawitali także: Marcus Strickland grający świetne solówki na saksofonie i flecie i intrygujący trębacz Takuya Kuroda.

"Lean On Me" jest hołdem dla geniuszu autora przebojów Billa Whitersa, idola José Jamesa. – On jest totalnym geniuszem i jednym z najwspanialszych ludzi, jakich poznałem. Jedna godzina spędzona z nim dała mi więcej niż lata nauki i 10 lat występów - zwierza się artysta. Dodatkowym atutem jest nowoczesne, atrakcyjne brzmienie starych piosenek.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj