Relaxin` in Ireland

JULIAN & ROMAN WASSERFUHR
Relaxin` in Ireland

Cool Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Bracia Julian (trąbka) i Roman Wasserfuhr (fortepian) tworzą wspaniale zgrany duet muzyczny. Choć pochodzą z małej wioski w okolicy Kolonii, szukają inspiracji po świecie.

Właściwie każda z ich sześciu płyt została nagrana z innymi muzykami, w innym studio (też w USA). Do zarejestrowania niniejszego albumu duet wybrał się do Irlandii, zabierając ze sobą utalentowanego wiolonczelistę Jorga Brinkmanna. Jak twierdzi Roman, chcieli się przekonać, jak wpłynie na ich wyobraźnię artystyczną studio usytuowane z dala od cywilizacji nad brzegiem morza, gdzie ludzie muzykują pełni luzu i radości.

Chcąc podkreślić na "Relaxin` in Ireland" irlandzkie akcenty, trio zinterpretowało słynne kompozycje Gilberta O`Sullivana "Clair" i Vana Morrisona "Moondance". Styl wykonawczy Juliana jest niezmienny i stara się on rozwijać poetykę gry charakterystyczną dla Cheta Bakera: tonu niezwykle czystego, ciepłego i pełnego melancholii.

Akompaniament pianistyczny Romana wydaje się być podporządkowany linii trąbki, lecz w popisach solistycznych zaznacza on swą indywidualność. Wiolonczelista bezbłędnie uzupełnia pejzaż muzyczny grając czy to melodyjnie arco, czy rytmicznie pizzicato. Aura tej urokliwej płyty jest jakby kontynuacją tego, co zaproponował niegdyś duet Art Lande - Mark Isham.

Cezary Gumiński
ACT/GiGi Distribution

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj