LOUIS SCLAVIS Characters on a Wall

Characters on a Wall
Wykonanie
Nagranie

Po entuzjastycznie przyjętym albumie "Napoli Walls" (2002 r.) francuski mistrz klarnetów powraca w swych muzycznych opowieściach do tych samych źródeł inspiracji. Jak sam wyznaje, jego kompozycje często odzwierciedlają stan ducha wywołany wcześniejszym obcowaniem z dziełami malarskimi.

Natchnieniem dla Sclavisa stały się ponownie postacie kolażowych form graficznych na ścianach domów wielkich miast, których autorem jest Ernest Pignon-Ernest. Ich detaliczną wyrazistość możemy podziwiać w załączonej do kompaktu książeczce.

Album "Characters on a Wall" został nagrany przez nowo zawiązany kwartet. Z charakterystyczną elegancją Louis Sclavis wykorzystuje śpiewność klarnetu i klarnetu basowego. Wtórują mu z pełnym wyczuciem intencji: Benjamin Moussaya na fortepianie, Sarah Murcia na kontrabasie i Christophe Lavergne na perkusji.

Przedstawione utwory mają silnie narracyjny charakter. Choć kwartet nie uderza w tony dramatyczne, to cały czas w przedstawionych przez nich formach czai się pewne napięcie. Zwracają uwagę nie tylko perfekcyjne partie solowe Louisa Sclavisa, ale też wspaniale komplementujące je łagodne akcenty fortepianu, wysmakowane popisy solowe kontrabasu i celne wtrącenia perkusji. W wyciszonej aurze większości wyróżnia się dynamicznie rozwijany utwór "Prison".

Cezary Gumiński
ECM / Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation styczeń 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio styczeń 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu