HARRY CONNICK JR.

True Love

True Love

Wykonanie

Nagranie

Podtytułem dla niniejszego albumu jest "A Celebration of Cole Porter". Porter był amerykańskim twórcą wielu popularnych musicali dla broadwayowskich teatrów. Wiele skomponowanych do nich piosenek weszło na stałe do zbioru amerykańskich standardów, chętnie interpretowanych po dziś dzień przez wokalistów i jazzmanów.

Zarówno melodie, jak i słowa napisane przez Portera towarzyszyły nieustannie Connickowi od czasów młodości. Dlatego też postanowił przekazać nam swe wyobrażenia o tym repertuarze na najnowszym albumie autorskim. Ten popularny wokalista amerykański (również aktor) posiada głos na tyle powabny i silny, że doskonale radzi sobie z wykonawstwem na tle dużej orkiestry jazzowej.

Harry Connick Jr zaproponował wiązankę trzynastu tytułów ze śpiewnika Portera w formule pielęgnowanej niegdyś przez legendarnego Franka Sinatrę. Większość aranżacji nawiązuje do tradycyjnych orkiestracji sprzed pół wieku, ale zdarzają się też bardzo oryginalne podkłady, jak w "I Love Paris", czy instrumentalna wersja swingowego szlagieru "Begin the Beguine" z popisem Connicka na fortepianie. W pozostałych prezentacjach harmonijnie rywalizują ze sobą: pełna pewności akcentacja wokalna autora i przebojowe brzmienie orkiestry.

Cezary Gumiński
Verve/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu