MARTIN TINGVALL The Rocket

The Rocket
Wykonanie
Nagranie

Szwedzki pianista Martin Tingvall był uczniem Bobo Stensona. Po uzyskaniu dyplomu w Malmo wyjechał do Hamburga, gdzie założył międzynarodowe trio. W Niemczech zdobył uznanie, popularność i laury Jazz Echo za kolejne albumy tria.

Dobra sprzedaż i nagrody nie wzięły się znikąd. Martin Tingvall bywa porównywany do Esbjorna Svenssona, ale jest od niego bardziej melodyjny. Swój talent kompozytorski i zdolność do wpadających w ucho improwizacji pokazuje najlepiej na płytach solowych ukazując pianistykę nie mniej wciągającą od Keitha Jarretta czy Chicka Corei.

Po "En Ny Dag" (2012) nagrodzonej Echo Award i "Distance" (2015) ukazał się jego trzeci album solowy Szweda "The Rocket". – Na fortepianie możesz uzyskać pełny zakres brzmienia – od minimalistycznego do gigantycznego.

Daje to niewiarygodną liczbę możliwości, ale jest również wielkim wyzwaniem dla pianisty – twierdzi Martin Tingvall. Najsilniejszym magnesem jego muzyki jest przestrzeń wypełniona nastrojowymi, zrelaksowanymi akordami. W tę przestrzeń słuchacz wchodzi z zaciekawieniem i podąża za myślą pianisty, który nadaje tylko kierunek wspólnej podróży.

Naszej wyobraźni pozostawia kreowanie obrazów nasyconych emocjami, zachęca do wspomnień i szukania skojarzeń. "The Rocket" można słuchać bez końca, nie wyjmując płyty z odtwarzacza.

Marek Dusza
Skip/Multikulti

INNE PŁYTY AUTORA
en ny dag
Jazz
en ny dag
Szwedzki pianista Martin Tingvall wyrasta na kontynuatora muzyki swojego nieodżałowanego rodaka Esbjörna Svenssona. Teraz wydał solowy album "en ny dag", który melodyjnymi tematami może konkurować z solowymi płytami Leszka Możdżera.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu