JOSHUA REDMAN

where are we

where are we

Wykonanie

Nagranie

Saksofonista Joshua Redman jest najnowszym artystą z jazzowej ekstraklasy w katalogu wytwórni Blue Note Records. Po dwóch znakomitych albumach dla Nonesuch: "RoundAgain" (2020) i "LongGone" (2022) nagranych w kwartecie gwiazd założył nową formację.

Z pianistą Aaronem Parksem, basistą Joe Sandersem i Blade’em Joshua Redman postanowił nagrać pierwszy w swej karierze album wokalny, zapraszając młodą Gabrielle Cavassa. To balladowy charakter debiutu pod szyldem "The Finest In Jazz" wymusił zmianę składu. Choć zaproszenie wokalistki jest pomysłem Redmana, to czuję tu inicjatywę prezesa Dona Wasa dbającego, by albumy dobrze się sprzedawały.

Płyta "where are we" jest podróżą po miastach i miejscach, gdzie Joshua Redman odkrywa amerykańskiego ducha mistrzów melancholii. Jednak album otwiera kompozycja Redmana z jego pierwszym w twórczości tekstem napisanym po dramacie George’a Floyda zamordowanego przez policjanta, ale i sama muzyka tworzy dramatyczną narrację, daje do myślenia.

W "Street of Philadelphia" Springsteena świetną solówkę na gitarze wykonał Kurt Rosenwinkel. Wibrafonista Joe Ross błysnął wirtuozerią w "Chicago Blues" Counta Basiego, a trębacz Nicholas Payton w songu o Nowym Orleanie. Nostalgiczny standard z pytaniem "Where Are You?" zamyka album, od którego nie uwolnimy się w długie jesienne wieczory.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu