STACEY KENT

Summer Me, Winter Me

Summer Me, Winter Me

Wykonanie

Nagranie

Niezależna wytwórnia płytowa Naïve z Paryża wydała najnowszy album amerykańskiej wokalistki Stacey Kent "Summer Me, Winter Me". W listopadzie Stacey wyruszyła w trasę koncertową promującą album i wystąpi także w Polsce: 16.11 we Wrocławiu, 19.11 w Katowicach, 20.11 w Lublinie.

W wywiadach i ze sceny wokalistka zawsze podkreśla, jak bardzo lubi występować w Polsce. Nie jest to tylko uprzejmość, bo widać, jak dobrze czuje się w naszym kraju i chętnie spotyka się z fanami.

Na nową płytę CD i podwójny winyl trafiły standardy i nowe piosenki napisane przez jej męża, saksofonistę i kompozytora brytyjskiego Jima Tomlinsona. Stacey Kent preferuje lekki, naturalny sposób śpiewania, a emocje potrafi wyrazić skromnymi środkami. Śpiewa wręcz powściągliwie, jest przy tym mistrzynią kreowania zrelaksowanego nastroju. Jest lubiana we Francji i często śpiewa w tym języku.

Fanów zaciekawi interpretacja przeboju Jacquesa Brela "Ne me quitte pas" w oryginale i po angielsku w "If You Go Away". Album otwierają dwie świetne piosenki Michela Legranda: tytułowa "Summer Me, Winter Me" i "La Valse des lilas". O ich atrakcyjności stanowią: barwna aranżacja Tomlinsona i mistrzowskie wykonanie Stacey Kent. Ujmująca ciepłem ballada "Thinking About the Rain" napisana przez jej męża ochroni nas przed jesiennym deszczem.

Marek Dusza
Token/Naïve/GiGi

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu