TOMASZ DĄBROWSKI

Better

Better

Wykonanie

Nagranie

W 2012 r. młody trębacz Tomasz Dąbrowski został wybrany Jazzmanem Roku przez duńską organizację Arets Fynske w Odense. Rok później w duecie z cenionym perkusistą Tyshawnem Soreyem dał znakomity koncert na I Festiwalu JazzArt w Katowicach.

Powiększa się grono jego fanów, a albumy zbierają entuzjastyczne recenzje w Europie i Ameryce. Na Jazzowej Jesieni w Bielsku- -Białej wystąpił z nowym zespołem The Individual Beings.

Ze spotkań i współpracy z Tomaszem Stańką wyniosłem przekonanie, że należy pielęgnować swoją indywidualność, tworzyć zespoły, szukać brzmienia i dodawać umiejętnie do swojego języka na instrumencie tak, by stał się on mocny i niezależny, bez względu na okoliczności – twierdzi.

Drugi album zespołu przypomina nam, do czego powinniśmy zmierzać: być coraz lepszymi wersjami samych siebie i obserwować, jak to dążenie rezonuje w nas i wokół nas – mówi lider.

Towarzyszą mu muzycy, u których ceni odrębność, oryginalność i kreatywność, saksofoniści: Frederik Lundin i Irek Wojtczak, pianista Grzegorz Tarwid, kontrabasista Max Mucha oraz perkusiści: Knut Finsrud i Jan Emil Młynarski.

Wciągająca, intrygująca dramaturgia dziewięciu kompozycji Tomasza Dąbrowskiego przenosi nas w bezkresną przestrzeń wypełnioną wyrafinowanymi brzmieniami, zaskakującą melodyką i ujmującą harmonią.

Marek Dusza
April Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu