SONNY ROLLINS

A Night at the Village Vanguard: The Complete Master

A Night at the Village Vanguard: The Complete Master

Wykonanie

Nagranie

W audiofilskiej serii winylowej Tone Poet – legendarna wytwórnia Blue Note – wydała po raz pierwszy boks z nagraniami tria saksofonisty Sonny’ego Rollinsa w klubie Village Vanguard, dokonanymi 3 listopada 1957 r. Tego dnia odbyły się trzy sety koncertowe: popołudniowy i dwa wieczorne.

Sonny Rollins wystąpił z dwoma sekcjami rytmicznymi: kontrabasistą Donaldem Baileyem i perkusistą Pete LaRocą, a wieczorem z kontrabasistą Wilburem Ware i perkusistą Elvinem Jonesem.

Nagrań dokonał nadworny realizator Blue Note, Rudy Van Gelder, i były to pierwsze nagrania w historii klubu, które trafiły na płyty. Później Village Vanguard zasłynął z sesji koncertowych.

Sonny Rollins – był wówczas u szczytu formy, a jego sztuka improwizacji w trio z sekcją rytmiczną sięgnęła zenitu. Najpierw ukazał się jeden LP, a dopiero w 1976 r. wydano pozostałe nagrania na podwójnym albumie winylowym "More from the Vanguard".

Kiedy w 1987 r. dokonano pierwszego transferu cyfrowego, materiał trafił na podwójny album CD. Jakość dźwięku znacząco poprawił Rudy Van Gelder, przygotowując własną edycję na kompaktach w 1999 r.

Teraz wykorzystano najnowszą technikę cyfrową, by przygotować nowy mastering na wydanie 3LP, dwóch CD i pliki Hi-Res. To klasyczne nagranie zasługuje na poczesne miejsce w każdej kolekcji audiofila lub jazzfana.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu