Decisions

CARRY YOUR GHOST
Decisions

Hardcore / melodic metalcore

  • Wykonanie
  • Nagranie

Carry Your Ghost to kolejni kopiści stylu wypracowanego przez For The Fallen Dreams na "Changes". Co prawda, do tamtej nieco surowej stylistyki panowie już nie powrócą, to też wszelakiej maści wierni odtwórcy tegoż wspaniałego melodyjnego hc, wyrastają jak grzyby po deszczu.

Mimo wszystko spotkanie z młodzieńcami z Ameryki Północnej przebiega bezkolizyjnie, a w kilku miejscach sprawia przyjemność. Jednym z utworów, który rzeczywiście jest wart uwagi, jest tytułowe "Decisions", w którym to wokalnie udziela się gardłowy jednego z najlepszych tegorocznych debiutantów - Gideon.

Dezycje bujają mocno, ponieważ mają konkretny groove - którego pewnie nie powstydziliby się grajkowie z osławionego zespołu, którego nazwę podałem powyżej. Ba! Wydaje mi się, że ów groove można by odnieść do dokonań nie kogo innego jak  Legend. Niestety należy pamiętać, że Carry Your Ghost ma jeszcze długą drogę do wykreowania własnego brzmienia, i choć pomysłów mają wiele ("Impressionist", "No Regrets") to jako całość, niestety, ale "Decisions" nie broni się.

Może to wina zbyt oklepanych breakdownów, monotonnego wokalu i nieco przymulonego brzmienia? Pewnie tak, choć z drugiej strony, zbyt wypolerowana produkcja (paradoksalnie) męczyłaby uszy.

Grzegorz "Chain" Pindor
(wydane własnym sumptem)

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj