Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Heavy Metal Music

NEWSTED
Heavy Metal Music

Metal

Basista Jason Newsted w 2001 roku opuścił Metallikę. Potem uczestniczył w kilku projektach, z których najważniejszy to współpraca z Ozzym Osbourne’em. Dopiero teraz udało mu się sformować własną grupę Newsted i wydać debiutancki album "Heavy Metal Music".

Tytuł nie pozostawia wątpliwości, co do jego zawartości. Miłośnicy klasycznego heavy metalu będą zachwyceni. Jason Newsted i jego kompanii doskonale wiedzą, na czym polega siła tej muzyki. Sekcja rytmiczna z uwypuklonym basem napędza zespół do szaleńczej gry.

Nie brak na "Heavy Metal Music" nośnych riffów, gitarowych galopad i porywających solówek. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że brzmią bardziej metallicowo niż sama Metallica. Jason Newsted, choć nie jest wokalnym herosem, z tej roli wywiązuje się bardzo dobrze. Choć w byłym zespole komponował sporadycznie, to tu rozkwitł jego talent do pisania nośnych metalowych kawałków.

Grzegorz Dusza
SONY

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio