Arms of Idiocy/ EP

SAVE YOUR GRACE
Arms of Idiocy/ EP

Hardcore / metalcore

  • Wykonanie
  • Nagranie

Brytyjska młodzież znów w natarciu! Tym razem przedmiotem moich dywagacji jest młoda grupa Save Your Grace, która porusza się po terytorium hardcore/metalcore o lekko progresywnym zacięciu a`la Misery Signals.

Brzmieniowo debiutancka EP "Arms of Idiocy" przypomina pierwsze nagrania Misery Signals, a muzycznie to dawka solidnego hc dla fanów For The Fallen Dreams, Betrayal czy The Ghost Inside. Jeśli komuś te nazwy nic nie mówią, to spieszę z odpowiedzią, o co tutaj chodzi. Wszystkie powyższe grupy z recenzowaną włącznie cechuje bardzo melodyjna mocno zharmonizowana praca gitar, motoryczna praca sekcji, gęsto posiłkująca się breakdownami – choć jak na moje ucho, ilość partii na pustej strunie jest zaskakująco niska.

Domowa produkcja "Arms of Idiocy" dodaje smaczku całości, a średnio-szybkie tempa wokół oscylują utwory Save Your Grave z pewnością doskonale sprawdzą się na koncercie. Najbardziej kontrowersyjną kwestią są wokale Dazza Jonesa, który ma, delikatnie mówiąc, bardzo charakterystyczną manierę, będącą czymś pomiędzy growlem a fry screamem. A żeby było śmieszniej, najlepiej wypada w śpiewanych partiach.

Mam nadzieję, że pomachacie czerepem do "Limitless" i z łatwością przyjmiecie na klatę akustyczną wersję "Integrity". Fajna rzecz.

Grzegorz "Chain" Pindor

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj