British Lion

STEVE HARRIS
British Lion

Heavy metal

  • Wykonanie
  • Nagranie

Bruce Dikinson jest głosem i twarzą Iron Maiden, ale to basista Steve Harris jest prawdziwym szefem tej jednej z najważniejszych grup w historii heavy metalu. Dotąd wolał pozostawać w cieniu i dobrze czuł się w tej roli. W wolnych chwilach pracował jednak z innymi muzykami, czego owocem jest jego pierwszy solowy album.

Choć "British Lion" przynosi muzykę odmienną stylistycznie od nagrań Żelaznej Dziewicy, to fani grupy nie powinni narzekać. Nie brak tu soczyście brzmiących piosenek opartych na mocnych gitarowych riffach. "This Is My God", “Lost Worlds", a przede wszystkim “Us Against The World" brzmią bardzo przebojowo i melodyjnie.

Spora w tym zasługa wokalisty Richarda Taylora, którego sposób śpiewania przypomina nieco Davida Coverdale’a. Wycieczkę w stronę melodyjnego metalu spod znaku Deep Purple stanowi mój ulubiony numer na płycie "The Chosen Ones".

Steve Harris najwyraźniej powstrzymał swój apetyt na tworzenie epickich utworów, ale nie obyło się bez nawiązań do rocka progresywnego w siedmiominutowym "A World Without Heaven" oraz zamykającym album, przyozdobionym smyczkami "The Lesson".

Grzegorz Dusza
EMI

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj