Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
A Different Kind Of Truth

VAN HALEN
A Different Kind Of Truth

Metal

Album "1984" uczynił z Van Halen światową megagwiazdę, twórcę nieśmiertelnych przebojów, ze słynnym "Jump" na czele. Ich nagrania stanowiły pomost pomiędzy heavy metalem lat 70., a gładkimi popowymi przebojami o rockowym posmaku, lansowanymi w latach 80.

W zespole spotkały się dwie wybitne osobowości: wirtuoz gitary Edward Van Halen oraz wokalista i świetny showman David Lee Roth. Wkrótce potem duet marzeń rozstał się na wiele lat. W 1996 doszło do chwilowej współpracy przy kilku nowych utworach przeznaczonych na składankę z największymi przebojami.

Do prawdziwego przełomu w ich relacjach doszło dopiero niedawno, podczas trasy koncertowej wskrzeszonego Van Halen, a w konsekwencji nagrania płyty z premierowym materiałem. Z oryginalnego składu zabrakło jedynie basisty Michaela Anthony`ego, którego zastąpił syn Eddiego, Wolfgang.

Cała płyta "A Different Kind Of Truth" jest jak pierwszy singiel "Tattoo" - dynamiczna i rock`n`rollowa. Van Halen brzmią tak jak za najlepszych czasów, kiedy ich przeboje podbijały świat. Powstał lekkostrawny album w klimacie heavy metalu lat 80., co najbardziej ucieszy czterdziestolatków, wychowanych na muzyce Amerykanów.

Grzegorz Dusza
Universal

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Zakupy
Inne recenzje
Audio - kwiecień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W numerze kwietniowym mamy szczególną kompozycja testów - trzy z nich dotyczą mniej-więcej tego samego, relatywnie przystępnego zakresu cenowego, ok. 3000 zł, i jednocześnie "konkurencyjnych" kategorii sprzętu - słuchawek, głośników bezprzewodowych i klasycznych ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio