TSA DREAM TEAM

Live 2021

Live 2021

Wykonanie

Nagranie

Obecnie funkcjonują dwa odłamy tej legendarnej polskiej heavymetalowej grupy. Jeden przyjął nazwę TSA MNKWL (skrót od nazwisk wszystkich muzyków), dowodzony jest przez sekcję rytmiczną klasycznego składu – basistę Janusza Niekrasza i perkusistę Marka Kapłona.

Niedawno ukazała się ich płyta "Niezwyciężony" z materiałem utrzymanym w kanonicznym stylu grupy. Drugi to TSA Dream Team z Markiem Piekarczykiem na wokalu, gitarzystą Stefanem Machelem, a także basistą Pawłem Mąciwodą (Scorpions) i perkusistą Zbigniewem Kraszewskim, którzy pojawili się w składzie w późniejszym okresie działalności zespołu.

Skąd w nazwie "Dream Team", bo to skład marzeń, w którym był także zmarły 2 lata temu gitarzysta Andrzej Nowak. Ostatni koncert z jego udziałem, który odbył się 4 września 2021 roku w Summer Arenie w Gliwicach, trafił na to wydawnictwo.

Co ciekawe, odbył się on w 40. rocznicę debiutu fonograficznego grupy (singiel "Mass Media"/ "Wpadka"). Rok później ukazał się ich pierwszy album "Live" potwierdzający opinię, że był to wówczas najlepszy zespół koncertowy w kraju.

Ostrego gitarowego grania nie brakuje i na tym wydawnictwie; 15 numerów (na DVD jest 18) to same klasyki, z porywająco zagranymi: "Maratończykiem", "51" "Alienem", "Heavy Metal Świat" czy "Mass Mediami". Czapki z głów!

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu