CHRISTINA AGUILERA

Keeps Geetin` Better - A Decade Of Hits

Keeps Geetin` Better - A Decade Of Hits

Wykonanie

Nagranie

Christina Aguilera to jedna z takich artystek, które mają wielkiego pecha. Choć szybko i zgrabnie udało jej się w ciągu dekady dwukrotnie zmienić wizerunek, to jednak mimo ogromnego talentu wokalnego, nigdy nie trafiła na producenta, który pomógłby jej w pełni rozwinąć skrzydła. To oznacza, że w sumie jest wokalistką wprost proporcjonalnie przeciwną do Britney Spears, która nieustannie trafia na ludzi, którzy sprawiają, że słuchacze mają wrażenie, że Britney jest cokolwiek warta.

Christina Aguilera to również jedna z takich artystek, która choć musi wydać kompilację z największymi przebojami, to większość ludzi domyśla się, że to nie może skończyć się dobrze. Dlaczego musi wydać? Po pierwsze dlatego, bo nagrywa w gatunku pop, a po drugie dlatego, że ten pop nagrywa dla dużej wytwórni płytowej. Przyjrzyjmy się jednak teraz, jakie są powody tego, że "Keeps Geetin` Better - A Decade Of Hits" jest mało interesującą kompilacją.

Szesnaście piosenek, które znajdują się na płycie, to cztery utwory z debiutanckiego krążka, trzy ze "Stripped", trzy z "Back To Basics", dwie kolaboracje, dwa remixy i dwa nowe utwory. Wydawaćby się mogło, że to sensowny przekrój przez karierę artystki, ale tak nie jest. Niestety piosenki z pierwszej płyty słabo się zestarzały. Niegdysiejsza Aguilera to teen pop i to w przeciętnym wykonaniu. Na szczęście druga płyta, która pokazała pazur i, dla wielu, wulgarny wizerunek Christiny, była bardzo dobra i szkoda, że zabrakło z niej chociażby świetnego "Can't Hold Us Down". Trzeci album był również interesujący, ale w związku z tym, że stylizacja podążyła tam w rejony neo-soulu, trudno oczekiwać by to wszystko trzymało się kupy.

Cieszy obecność "Nobody Wants To Be Lonely" w duecie z Ricky Martinem i "Lady Marmalade" z filmu "Moulin Rouge". Gorzej jest z nowymi utworami: typowo singlowymi, ale jednocześnie nie przejawiającymi chęci do bycia nieprzemijalnymi. Nużą remixy utworów, które na płycie już są. To miejsce można było wykorzystać o wiele lepiej, dodając piosenkę z płyty "Mi Reflejo" lub racząc słuchaczy kawałkami nagranymi we współpracy z kolejnymi wykonawcami. Na myśli mam tu "Live With Me" z The Rolling Stones, "Tilt Ya Head Back" z Nellym, "Tell Me" z P.Diddym, "A Song For You" z Herbiem Hancockiem czy "Somos Novios" z Andrea Bocellim. Czemu nie zawarto jakiegoś coveru granego na koncertach? Czemu nie ma singlowego "Car Wash"? Czemu zabrakło "The Voice Within", które znajduje się tylko na edycji japońskiej i brytyjskiej? I tak dalej, i tak dalej.

W edycji specjalnej dołączone jest DVD, na którym znalazło się dziesięć wybranych teledysków artystki. Ale i tutaj pada pytanie: dlaczego tylko tyle? Zmieściłyby się tutaj wszystkie, do których wytwórnia posiada prawa, więc czemu postąpiono w ten sposób?

"Keeps Geetin` Better - A Decade Of Hits" zawiera sporo dobrych utworów z dyskografii Christiny Aguilery, ale skoro jedynymi ważnymi smakołykami są "Lady Marmalade" i "Nobody Wants To Be Lonely" to lepszym wyborem jest zakup "Stripped" oraz "Back To Basics", zrezygnowanie z rarytasów i zwyczajne zignorowanie debiutu. Przynajmniej z takiej postawy będzie pożytek w formie dwóch nowych, bardzo spójnych albumów na półce, które gościć tam będą do kolejnego, być może lepszego wydawnictwa podsumowującego karierę Christiny. Czyżby za kolejną dekadę?

M. Kubicki
SONY BMG

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu