Bownik

BOWNIK
Bownik

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Formację Bownik tworzy trzech warszawskich muzyków: Michał Bownik, Adam Półtorak i Andrzej Siwoń, którzy wcześniej występowali pod nazwą Control the Weather. Główną postacią jest tu wokalista i gitarzysta Michał Bownik, stąd nazwa grupy. Swoją muzykę sami określają jako vegan disco.

Muzycy w wypowiedziach bardzo silnie podkreślają swoje związki z naturą i ochroną zwierząt. Swoją pozycję budowali przez ciepło przyjmowane występy na festiwalach. Teraz przyszedł czas na pierwszy album z siedmioma piosenkami zmiksowanymi przez Envee (Niewinni Czarodzieje, Fisz, Natalia Przybysz).

Płyta powinna się spodobać miłośnikom alternatywnej elektroniki. Wśród swoich inspiracji wymieniają Davida Bowiego, The Smiths, Grimes czy Andersona. Paaka. Bliska jest im współczesna czarna muzyka.

Michał Bownik ma soulowy głos, co słychać w otwierającym album "Behind the Corner". To wyrazista przebojowa piosenka z tanecznym pulsem, który wbija się w głowę. Świdrujące elektroniczne dźwięki zdominowały kolejny numer "As Good As Dead". Uspokojenie przynosi "Commander" z pięknie zaznaczoną melodią.

Melancholijne taneczne disco lat 80. usłyszymy w "Inside My Tail", a "Aspirin and the Sun" łączy marszowy rytm z kabaretem. Jeden z najciekawszych debiutów ostatnich miesięcy na naszym rynku.

Grzegorz Dusza
KAYAX

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj