Birkin/Gainsbourg Le Symphonique

JANE BIRKIN
Birkin/Gainsbourg Le Symphonique

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

W 2016 roku minęło 25 lat od śmierci Serge`a Gainsbourga - ojca francuskiej piosenki, genialnego kompozytora i wykonawcy. Ta rocznica stała się dobrym pretekstem do przypomnienia jego ponadczasowych piosenek.

Któż do tego nadawał się lepiej, jak jego wieloletnia partnerka i muza - aktorka i wokalistka Jane Birkin. W październiku 2016 roku wraz z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauza nagrała w Warszawie płytę "Birkin Gainsbourg Le Symphonique" z orkiestrowymi interpretacjami 21 piosenek Serge`a Gainsbourga. Płyta powstała przy czynnym udziale wieloletniego współpracownika francuskiego kompozytora Philippe`a Lerichomme`a oraz pianisty i aranżera - Japończyka Nobuyukiego Nakajimy.

Opracowania muzyczne piosenek są dopieszczone w każdym detalu, zachwycają pełnią orkiestrowego brzmienia. Na ogół są dyskretne i wyciszone, potrafią także zabrzmieć lekko, wręcz frywolnie. Jane Birkin trzyma fason, choć jej kruchy wokal bardziej przypomina melodeklamację niż śpiew. Sentymentalna podróż w czasie świetnie sprawdzi się w filharmonii, ale raczej nie porwie.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj