JANE BIRKIN Birkin/Gainsbourg Le Symphonique

Birkin/Gainsbourg Le Symphonique
Wykonanie
Nagranie

W 2016 roku minęło 25 lat od śmierci Serge`a Gainsbourga - ojca francuskiej piosenki, genialnego kompozytora i wykonawcy. Ta rocznica stała się dobrym pretekstem do przypomnienia jego ponadczasowych piosenek.

Któż do tego nadawał się lepiej, jak jego wieloletnia partnerka i muza - aktorka i wokalistka Jane Birkin. W październiku 2016 roku wraz z Polską Orkiestrą Radiową pod batutą Michała Klauza nagrała w Warszawie płytę "Birkin Gainsbourg Le Symphonique" z orkiestrowymi interpretacjami 21 piosenek Serge`a Gainsbourga. Płyta powstała przy czynnym udziale wieloletniego współpracownika francuskiego kompozytora Philippe`a Lerichomme`a oraz pianisty i aranżera - Japończyka Nobuyukiego Nakajimy.

Opracowania muzyczne piosenek są dopieszczone w każdym detalu, zachwycają pełnią orkiestrowego brzmienia. Na ogół są dyskretne i wyciszone, potrafią także zabrzmieć lekko, wręcz frywolnie. Jane Birkin trzyma fason, choć jej kruchy wokal bardziej przypomina melodeklamację niż śpiew. Sentymentalna podróż w czasie świetnie sprawdzi się w filharmonii, ale raczej nie porwie.

Grzegorz Dusza
WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu