Jacek Skubikowski

JACEK SKUBIKOWSKI
Jacek Skubikowski

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Wokalista, kompozytor, tekściarz i gitarzysta Jacek Skubikowski zmarł dziesięć lat temu przegrywając walkę z chorobą nowotworową. Jego dorobek artystyczny pozostaje wciąż niedoceniony. Można się z nim zapoznać na dwupłytowym albumie przygotowanym przez Polskie Radio.

Pierwszy solowy sukces przyszedł na Festiwalu w Opolu, gdzie piosenką "Jedyny hotel w mieście" wyśpiewał trzecią nagrodę podczas koncertu Premier. Kompozycja zdradzała ówczesną modę na karaibskie rytmy. W takim też klimacie utrzymany był inny jego przebój "Dobre miejsce dla naiwnych". Sporym powodzeniem cieszyły się piosenki "Gram do streapteasu, żeby żyć" i "Polski biały Murzyn".

Jacek Skubikowski w swojej twórczości łączył akustyczne gitarowe brzmienia z elektroniką, rock i blues z popem i dyskotekowymi rytmami. Pisał także dla innych. Spod jego ręki wyszedł wspaniały tekst megaprzeboju Lady Pank "Zawsze tam gdzie ty". To on jest autorem pierwszych przebojów Lombardu " Droga pani z telewizji" i "Taniec pingwina na szkle". Współpracował także z Majką Jeżowską, Beatą Kozidrak, Ewą Bem i Martyną Jakubowicz.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj