Jacek Skubikowski

JACEK SKUBIKOWSKI
Jacek Skubikowski

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Wokalista, kompozytor, tekściarz i gitarzysta Jacek Skubikowski zmarł dziesięć lat temu przegrywając walkę z chorobą nowotworową. Jego dorobek artystyczny pozostaje wciąż niedoceniony. Można się z nim zapoznać na dwupłytowym albumie przygotowanym przez Polskie Radio.

Pierwszy solowy sukces przyszedł na Festiwalu w Opolu, gdzie piosenką "Jedyny hotel w mieście" wyśpiewał trzecią nagrodę podczas koncertu Premier. Kompozycja zdradzała ówczesną modę na karaibskie rytmy. W takim też klimacie utrzymany był inny jego przebój "Dobre miejsce dla naiwnych". Sporym powodzeniem cieszyły się piosenki "Gram do streapteasu, żeby żyć" i "Polski biały Murzyn".

Jacek Skubikowski w swojej twórczości łączył akustyczne gitarowe brzmienia z elektroniką, rock i blues z popem i dyskotekowymi rytmami. Pisał także dla innych. Spod jego ręki wyszedł wspaniały tekst megaprzeboju Lady Pank "Zawsze tam gdzie ty". To on jest autorem pierwszych przebojów Lombardu " Droga pani z telewizji" i "Taniec pingwina na szkle". Współpracował także z Majką Jeżowską, Beatą Kozidrak, Ewą Bem i Martyną Jakubowicz.

Grzegorz Dusza
POLSKIE RADIO

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio