Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

JACEK SKUBIKOWSKI

Wyspa dzikich

Wyspa dzikich

Wykonanie

Nagranie

Jacek Skubikowski zmarł w 2007 roku, przegrywając walkę z chorobą nowotworową. Niestety, jego dorobek artystyczny nigdy nie został należycie doceniony, a dla wielu – szczególnie młodszych słuchaczy – jest całkiem nieznany.

Po wznowieniu debiutanckiego krążka "Jedyny hotel w mieście" do rąk fanów trafi ł kolejny album "Wyspa dzikich" (1985). Formuła, którą zaproponował na pierwszej płycie, tutaj została dopracowana do perfekcji. Piosenki stanowią połączenie wokalu, przepuszczanych przez różne efekty akustycznych gitar i elektronicznej, programowanej sekcji rytmicznej. W połowie lat 80. robiło to wrażenie nowoczesnej produkcji, niepodobnej do niczego, co znaliśmy wcześniej. Przeszło trzy dekady później trąci jednak myszką.

"Wyspa dzikich" była albumem koncepcyjnym. Mamy tu do czynienia z wyprawą w przeszłość na ową tytułową wyspę, której atrakcje jakoś dziwnie przypominają PRL-owską rzeczywistość. Aranżacyjne udziwnienia, zabawa elektroniką i nakładki głosu podnoszą atrakcyjność materiału, ale przede wszystkim poruszamy się w obrębie piosenki z elementami reggae, bluesa i popu. Do podstawowego materiału dodano piosenki z dwóch singli wydanych przez Tonpress i nagrania z Opola’85. Dołączono także DVD wypełnione teledyskami, występami live oraz materiałami telewizyjnymi.

Grzegorz Dusza
GAD

INNE PŁYTY AUTORA
Jacek Skubikowski
Pop
Jacek Skubikowski

Wokalista, kompozytor, tekściarz i gitarzysta Jacek Skubikowski zmarł dziesięć lat temu przegrywając walkę z chorobą nowotworową. Jego dorobek artystyczny pozostaje wciąż niedoceniony. Można się z nim zapoznać na dwupłytowym albumie przygotowanym przez Polskie Radio.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu