Strange Attractor

ALPHAVILLE
Strange Attractor

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pochodząca z Berlina Zachodniego grupa wsławiła się wydanym w 1984 roku znakomitym albumem "Forever Young". Opracowany głównie na instrumenty elektroniczne repertuar płyty ujął słuchaczy lekkością, romantycznym klimatem i przebojowością. To było ukoronowanie dominującego na początku lat 80. stylu new romantic.

Niemieckiej grupie udało się wówczas stworzyć dzieło doskonałe pod każdym względem. Kolejne krążki Alphaville (nazwę zaczerpnęli z filmu fantastycznego Jean-Luca Godarda z 1965 roku) były już tylko bladym odbiciem "Forever Young". Warto przypomnieć, że w latach 90. ich brzmieniowe patenty skutecznie wskrzesił norweski A-ha.

Pierwsze wzmianki o premierowym albumie reaktywowanego Alphaville pojawiły się już pięć lat temu. Tyle czasu potrzeba było wokaliście Marianowi Goldowi i jego kolegom na dopieszczenie materiału.

Płyta "Strange Attractor" przenosi nas w inny wymiar. Piosenki są wyważone, barwne brzmieniowo, szkoda tylko, że romantyczny wokal Golda stracił dawną aksamitność. Stonowane ballady mieszają się tu z tanecznymi numerami o lekko soulowym zabarwieniu.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj