Strange Attractor

ALPHAVILLE
Strange Attractor

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pochodząca z Berlina Zachodniego grupa wsławiła się wydanym w 1984 roku znakomitym albumem "Forever Young". Opracowany głównie na instrumenty elektroniczne repertuar płyty ujął słuchaczy lekkością, romantycznym klimatem i przebojowością. To było ukoronowanie dominującego na początku lat 80. stylu new romantic.

Niemieckiej grupie udało się wówczas stworzyć dzieło doskonałe pod każdym względem. Kolejne krążki Alphaville (nazwę zaczerpnęli z filmu fantastycznego Jean-Luca Godarda z 1965 roku) były już tylko bladym odbiciem "Forever Young". Warto przypomnieć, że w latach 90. ich brzmieniowe patenty skutecznie wskrzesił norweski A-ha.

Pierwsze wzmianki o premierowym albumie reaktywowanego Alphaville pojawiły się już pięć lat temu. Tyle czasu potrzeba było wokaliście Marianowi Goldowi i jego kolegom na dopieszczenie materiału.

Płyta "Strange Attractor" przenosi nas w inny wymiar. Piosenki są wyważone, barwne brzmieniowo, szkoda tylko, że romantyczny wokal Golda stracił dawną aksamitność. Stonowane ballady mieszają się tu z tanecznymi numerami o lekko soulowym zabarwieniu.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio