Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ALPHAVILLE

Forever Young

Forever Young

Wykonanie

Nagranie

"Forever Young" grupy Alphaville jest z pewnością najciekawszym albumem synthpopowym spoza rynku brytyjskiego. Przeszło trzy dekady temu Niemcom udało się stworzyć dzieło doskonałe pod każdym względem.

Opracowany głównie na instrumenty elektroniczne repertuar płyty ujmował słuchaczy lekkością, romantycznym klimatem i zgrabną melodyką. Album cieszył się sporym powodzeniem także w Polsce, szczególnie zawarte na płycie przeboje: "Big In Japan", "Sounds Like A Melody" i "Forever Young".

Alphaville doskonale uchwycili ówczesnego ducha muzyki noworomantycznej. Wzory czerpali od najlepszych kapel z tego nurtu - OMD, Ultra Vox, Duran Duran i Depeche Mode. Oprócz świetnie nadających się do nucenia melodii, dużym atutem płyty był dźwięczny wokal Mariana Golda.

Reedycja pamiętnego albumu zawiera aż trzy dyski. Na pierwszym znalazł się zremasterowany materiał z zachowanych taśm-matek. Poprawiono dynamikę nagrań, a dźwięk nie brzmi tak płasko jak wcześniej.

Na drugim krążku "Forever Young" odnajdziemy wszelkiego rodzaju remiksy, utwory z popularnych wówczas maksi-singli, a na trzecim - wersje demo piosenek. Dzięki temu można się przekonać, że kiedy zespół śpiewał po niemiecku, brzmiał bardziej nowofalowo.

Grzegorz Dusza
Warner

INNE PŁYTY AUTORA
Strange Attractor
Pop
Strange Attractor

Pochodząca z Berlina Zachodniego grupa wsławiła się wydanym w 1984 roku znakomitym albumem "Forever Young". Opracowany głównie na instrumenty elektroniczne repertuar płyty ujął słuchaczy lekkością, romantycznym klimatem i przebojowością. To było ukoronowanie dominującego na początku lat 80. stylu new romantic.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu