Someone Out There

RAE MORRIS
Someone Out There

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Rae Morris wypuściła w tym roku swój drugi pełnowymiarowy album, który zbiera entuzjastyczne recenzje. To jedna z tych artystek, które potrafią oczarować głosem, niezależnie od tego, co będą śpiewać.

Polubią ją wszyscy, bo w jej piosenkach odnajdziemy cały wachlarz inspiracji - od Kate Bush, poprzez Bjork, PJ Harvey, Reginę Spector, Lanę del Ray, po Faist. W Polsce jest praktycznie nieznana, w rodzimej Wielkiej Brytanii okrzyknięto ją nową nadzieją wokalistyki. Zachwycił się nią Chris Martin z Coldplay, zresztą nie tylko on.

Płyta Rae Morris to w dużym uproszczeniu popowa wersja ostatnich produkcji tej grupy. Topowi producenci, pracujący choćby dla Haim, Franka Oceana i London Grammar, zadbali o nowoczesne, przestrzenne brzmienie z elementami muzyki tanecznej. Nawet akustyczne ballady w electropopowym anturażu sprawdzą się na parkiecie. Roe Morris z dużą swobodą bawi się głosem wyśpiewując najbardziej karkołomne partie.

Rae Morris to jedna z najciekawszych propozycji z muzyką pop w tym roku i mocny kandydat do nagród przemysłu muzycznego.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio