Someone Out There

RAE MORRIS
Someone Out There

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Rae Morris wypuściła w tym roku swój drugi pełnowymiarowy album, który zbiera entuzjastyczne recenzje. To jedna z tych artystek, które potrafią oczarować głosem, niezależnie od tego, co będą śpiewać.

Polubią ją wszyscy, bo w jej piosenkach odnajdziemy cały wachlarz inspiracji - od Kate Bush, poprzez Bjork, PJ Harvey, Reginę Spector, Lanę del Ray, po Faist. W Polsce jest praktycznie nieznana, w rodzimej Wielkiej Brytanii okrzyknięto ją nową nadzieją wokalistyki. Zachwycił się nią Chris Martin z Coldplay, zresztą nie tylko on.

Płyta Rae Morris to w dużym uproszczeniu popowa wersja ostatnich produkcji tej grupy. Topowi producenci, pracujący choćby dla Haim, Franka Oceana i London Grammar, zadbali o nowoczesne, przestrzenne brzmienie z elementami muzyki tanecznej. Nawet akustyczne ballady w electropopowym anturażu sprawdzą się na parkiecie. Roe Morris z dużą swobodą bawi się głosem wyśpiewując najbardziej karkołomne partie.

Rae Morris to jedna z najciekawszych propozycji z muzyką pop w tym roku i mocny kandydat do nagród przemysłu muzycznego.

Grzegorz Dusza
WARNER

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj