Lust For Life

LANA DEL REY
Lust For Life

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Drogę do sławy utorowały Lanie del Rey piosenki "Video Games" i "Blue Jeans". Kiedy je usłyszałem, to odjechałem. Słuchałem ich na okrągło, nie mogąc wyjść z podziwu - takie wrażenie zrobił na mnie jej niski głos i mroczna interpretacja. Było to całkiem inne od tego, co można było usłyszeć na listach przebojów. Ona wiedziała, co to znaczy cierpieć z miłości, stała się ikoną stylu noir.

Kolejne albumy potwierdziły jej pozycję jednej z najbardziej wyrazistych wokalistek ostatnich lat. Na najnowszym wydawnictwie "Lust For Life" zaszła w niej jednak pewna przemiana. Z okładki spogląda na nas roześmiana dziewczyna z kwiatami we włosach, bardziej przypominająca hippiskę niż mroczne bohaterki wyjęte niczym z filmów Davida Lincha.

Na "Lust For Life" wciąż mamy do czynienia z muzyką stylizowaną na lata 60., doprawioną dream popem oraz szczyptą hip hopu. Do piosenek wpuściła jednak więcej światła, żywszych dźwięków i wyrazistych melodii. Bliżej jej teraz do popu niż alternatywy, ale to wciąż muzyka na najwyższym poziomie wykonawczym. Głos Lany Del Rey uzależnia i nie pozwala pozostać obojętnym.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio