WILD BEASTS Last Night all my Dreams Came True

Last Night all my Dreams Came True
Wykonanie
Nagranie

Po piętnastu latach wspólnego grania grupa Wild Beasts postanowiła się rozwiązać. Bez dramatyzowania i wzajemnych oskarżeń. Po prostu woleli rozejść się w najlepszym dla zespołu momencie, niż narażać na artystyczne wypalenie i zjadanie własnego ogona.

Zespół żegna się ze słuchaczami płytą live "Last Night all my Dreams Came True", ale dość nietypową, bo nagraną bez udziału publiczności w londyńskim klubie RAK Studios. Zespół zagrał przekrojowy repertuar z akcentem na ostatni album "Boy King", wypełniony najbardziej agresywną muzyką w jego dorobku. W efekcie mamy tu do czynienia z mieszanką rockowych gitar, analogowej elektroniki i niemal żeńskiego wokalu, mocno przypominającego ten z duetu Yazoo.

Muzyka Wild Beasts ma niewątpliwie soulowy sznyt, ale zahacza także o synthpop oraz alternatywny rock. Ma także spory taneczny potencjał, który burzy jednak dołujący klimat nagrań. Dzikie Bestie z premedytacją wykorzystują zmysłowość i seksualną dwuznaczność, by zainteresować swoją twórczością. Trudno wsadzić ich do jakiejkolwiek szufladki i w tym tkwi siła zespołu.

Grzegorz Dusza
DOMINO/SONIC

INNE PŁYTY AUTORA
Two Dancers
Rock
Two Dancers
Brytyjczykom z Wild Beasts wystarczył rok, żeby tak podszlifować swój warsztat, by z nadziei indie rocka rosnąć na jego kolejną siłę napędową. Czy faktycznie "Two Dancers" jest w stanie być przełomowym krążkiem kwartetu?
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu