In a Poem Unlimited

U.S. GIRLS
In a Poem Unlimited

Pop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Chociaż U.S. Girls oznacza liczbę mnogą, to tak naprawdę za grupą kryje się jedna osoba - Kanadyjka Meghan Remy. Trudno jednoznacznie przypisać ją do jakiegoś stylu. Równie dobrze można ją traktować jako wykonawczynię pop, taneczno-elektroniczną czy rockową.

Każda z piosenek na "In a Poem Unlimited" przywołuje echa jakiegoś stylu modnego w poprzednich dekadach. Wędrujemy więc razem z Meghan od lat 70. i modnych wówczas funkowo-rockowych rytmów spod znaku Davida Bowiego i The Talking Heads, przez pop-rock w stylu Fleedwood Mac i Blondie, aż do piosenek zaśpiewanych z manierą wokalną przypominającą Kate Bush.

Dalej wkraczamy w lata 80., by przywołać takie postacie, jak Madonna, Cindy Lauper i Kylie Minoguem, wreszcie lądujemy w latach 90. i zagłębiamy się w klubowej elektronice. Żywe rytmiczne tło czyni z piosenek doskonały soundtrack do zabawy.

Wydawać by się mogło, że piosenki spełniają wszystkie kryteria dobrego tanecznego przeboju, ale w ten sielankowy obraz wkrada się jednak niepokój. Winne są temu teksty artystki - feministyczne w swojej wymowie, dodatkowo z pacyfistycznym przesłaniem. Z dyskoteki Meghan Remy uczyniła tło do wyrażenia protestu. Stawia przy tym pytanie: Czy potrafisz tańczyć podczas myślenia?

Grzegorz Dusza
4AD/Sonic

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj