MICHAŁ SZPAK Dreamer

Dreamer
Wykonanie
Nagranie

"Dreamer" Michała Szpaka był z pewnością jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku w Polsce. Kto spodziewał się fajerwerków, ten może być zawiedziony. Kto zaś oczekiwał potwierdzenia talentu młodego wokalisty i kontynuacji raz obranej stylistyki, z pewnością się nie zawiódł.

Tym razem artysta zdecydował się na w pełni anglojęzyczny album, sugerując, że interesuje go nie tylko krajowy rynek. Świadczy o tym dobór i różnorodność piosenek. Bardzo dobrym wprowadzeniem jest melodyjny, utrzymany w pop-rockowej stylistyce "Dreamer" z podtytułem "Thanks To You My Friends". Stadionowy refren sprawdzi się z pewnością podczas występów na żywo.

Zaśpiewany z przejęciem "King of the Seasons" daje dobre pojęcie o jego nieprzeciętnych umiejętnościach wokalnych. Moim faworytem na płycie jest ballada "Blue Moon", jakby żywcem przeniesiona z lat 80., kiedy główny nacisk w piosence kładziono na linię melodyczną. W tym kierunku zmierza także bardziej mroczny "Don’t Poison Your Heart". Lekko jazzujący klimat, niczym z piosenek George’a Michaela, ma nastrojowy "Stronger".

Mimo zróżnicowania materiału, płyta "Dreamer" jest spójna. Michał Szpak ma pomysł na karierę i realizuje go z konsekwencją. Tym albumem bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Grzegorz Dusza
Sony Music

INNE PŁYTY AUTORA
XI
Pop
XI

Doczekaliśmy się w końcu pierwszych studyjnych nagrań Michała Szpaka, kontrowersyjnego finalisty programu X Factor. Dzięki tajemniczemu sponsorowi światło dzienne ujrzała EP-ka, na którą składa się pięć utworów. Pięć okrutnie słabych utworów.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu