MICHAEL FRANKS The Music In My Head

The Music In My Head
Wykonanie
Nagranie

Zadziwia fenomen Michaela Franksa, amerykańskiego autora piosenek, wokalisty, który napisał kilka tuzinów przebojów z powodzeniem wykonywanych przez artystów reprezentujących różne style.

Muzyk jest uwielbiany przez koleżanki i kolegów po fachu, ceniony za niezwykły talent do pisania melodyjnych, urzekających nastrojem tematów. A instrumentaliści, w tym najliczniej jazzmani, chętnie biorą jego utwory na własny, aranżacyjny warsztat i z powodzeniem eksplorują warstwę melodyczną, wzbogacając ją o oryginalną harmonię.

Michael Franks nie ma wielkiego głosu, ale jego charakterystyczny, subtelny tembr po prostu rozczula. A w studiu zawsze towarzyszą mu wybitni jazzmani. Aż siedem lat czekałem na nowy album Franksa, ale jak zawsze było warto. Na jego 18. studyjny album "The Music In My Head" trafiło tylko dziesięć piosenek, z których każda jest perełką. To intymne opowieści o tajemnicach życia, uczuciach i związkach człowieka z naturą.

Wrażliwość na piękno podpowiada Franksowi nuty i słowa trafiające prosto do serca słuchacza. Towarzyszą mu gitarzyści: Chuck Loeb (ostatnia sesja artysty) i Romero Lubambo, saksofoniści Eric Marienthal i Bob Minzer, basista Jimmy Haslip, pianista Gil Goldstein, Rachel Z na klawiaturach tworzący świetną muzykę. Romantyczny album do zasłuchania w samotności i we dwoje.

Marek Dusza
Shanachie

INNE PŁYTY AUTORA
Rendezvous In Rio
Jazz
Rendezvous In Rio
Amerykański wokalista, kompozytor i tekściarz Michael Franks należy do artystów mających wcale pokaźną rzeszę zaprzedanych fanów. Ja również nie jestem obiektywny, bo cokolwiek nagra, to mi się podoba. A że śpiewa prawie wyłącznie swoje utwory, bardzo cenię go za kompozycje, łatwo wpadające w ucho.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu