JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI Fogg - pieśniarz Warszawy

Fogg - pieśniarz Warszawy
Wykonanie
Nagranie

Muzeum Powstania Warszawskiego w kolejną rocznicę tego wydarzenia wydało album, po który sięgnie najszersza jak dotąd grupa słuchaczy. Tym razem na nowo odkrywane są piosenki śpiewane kiedyś przez Mieczysława Fogga.

Ten najbardziej "warszawski" z wszystkich wokalistów rozpoczął swoją karierę przed wojną i kontynuował ją z powodzeniem jeszcze przez wiele lat w PRL-u. Pozostawił po sobie tak ogromny dorobek, że odpowiedzialny za album duet Jan Młynarski i Marcin Masecki mieli z czego wybierać.

Nie zabrakło nieśmiertelnego "Tanga milonga", niezmiennie wzrusza "To ostatnia niedziela", porywa werwą "Polowanie na tygrysa", wciąż bawi filmowe "O-key", przeszywa dreszczem "Warszawo ma". Podwórkowa maniera Młynarskiego, jak i klimat dawnych jazzbandów grających w kabaretach i rewiach, świetnie oddaje charakter tamtych songów.

Smaczku dodaje udział smyczkowej orkiestry Camerata Varsoviensis oraz zaproszonych wokalistów. Agata Kulesza zaśpiewała "Amerykę", Joanna Kulig "Związane mam ręce", Barbara Majewska "Warszawo ma", a Szymon Komasa "A ja sobie gram na gramofonie".

Mieczysław Fogg przedstawiony został z szacunkiem, ale bez sztampy i pomnikowego uwielbienia. Znakomita lekcja historii.

Grzegorz Dusza
Muzeum Powstania Warszawskiego/Agora

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu