Jubilee Road

TOM ODELL
Jubilee Road

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pierwszy singiel Toma Odella "Another Love" szturmem podbił światowe listy przebojów, a debiutancka płyta "Long Way Down" (2013) rozeszła się w wielomilionowym nakładzie (w Polsce pokryła się złotem). To, że młody Brytyjczyk ma wszelkie zadatki na artystę wielkiego formatu, potwierdza także jego trzeci krążek "Jubilee Road".

Gdyby zamienić głosy, to otwierający album utwór tytułowy mógłby wykonywać Elton John. Ten sam fortepian, typowa dla sir Johna aranżacja i sposób prowadzenia partii wokalnej. Kolejny utwór na płycie "If You Wanna Love Somebody" ma soulową moc i przebojową melodię. Nic dziwnego, że świetnie sprawdził się w roli singla.

"Son of an Only Child" zaczyna się melancholijnie, ale ożywiony gitarą elektryczną i kaskadą fortepianowych akordów nabiera rozpędu i przechodzi w gospelową pieśń. Najbardziej wzruszającym momentem na płycie jest zaśpiewana łamiącym się głosem ballada "You`re Gonna Break My Heart Tonight" z wieńczącą ją partią saksofonu.

Taneczny swingowy rytm niesie najpogodniejszy na płycie "China Dolls". Na parkiecie sprawdzi się także "Go Tell Her Now". W "Half As Good As You" partneruje mu Alice Merton, a ich głosy splatają się ze sobą jak uściski kochanków. "Don`t Belong in Hollywood" to jeszcze jeden ukłon w stronę jego muzycznego guru Eltona Johna.

Grzegorz Dusza
Sony Music

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj