Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

TOM ODELL

Jubilee Road

Jubilee Road

Wykonanie

Nagranie

Pierwszy singiel Toma Odella "Another Love" szturmem podbił światowe listy przebojów, a debiutancka płyta "Long Way Down" (2013) rozeszła się w wielomilionowym nakładzie (w Polsce pokryła się złotem). To, że młody Brytyjczyk ma wszelkie zadatki na artystę wielkiego formatu, potwierdza także jego trzeci krążek "Jubilee Road".

Gdyby zamienić głosy, to otwierający album utwór tytułowy mógłby wykonywać Elton John. Ten sam fortepian, typowa dla sir Johna aranżacja i sposób prowadzenia partii wokalnej. Kolejny utwór na płycie "If You Wanna Love Somebody" ma soulową moc i przebojową melodię. Nic dziwnego, że świetnie sprawdził się w roli singla.

"Son of an Only Child" zaczyna się melancholijnie, ale ożywiony gitarą elektryczną i kaskadą fortepianowych akordów nabiera rozpędu i przechodzi w gospelową pieśń. Najbardziej wzruszającym momentem na płycie jest zaśpiewana łamiącym się głosem ballada "You`re Gonna Break My Heart Tonight" z wieńczącą ją partią saksofonu.

Taneczny swingowy rytm niesie najpogodniejszy na płycie "China Dolls". Na parkiecie sprawdzi się także "Go Tell Her Now". W "Half As Good As You" partneruje mu Alice Merton, a ich głosy splatają się ze sobą jak uściski kochanków. "Don`t Belong in Hollywood" to jeszcze jeden ukłon w stronę jego muzycznego guru Eltona Johna.

Grzegorz Dusza
Sony Music

INNE PŁYTY AUTORA
Wrong Crowd
Pop
Wrong Crowd

Debiutancka płyta Toma Odella "Long Way Down" rozeszła się w ponad milionowym nakładzie, a on sam został uhonorowany nagrodą BRIT Awards. Spodobał się również w naszym kraju, gdzie jego album pokrył się złotem, a koncert na Orange Warsaw Festival okrzyknięto wydarzeniem.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu