50 Years: Don’t Stop


50 Years: Don’t Stop

Pop rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

W 2018 roku legendarna grupa Fleetwood Mac świętowała 50-lecie istnienia. Z tej okazji ukazała się kompilacja nagrań formacji z całej kariery pod wszystko mówiącym tytułem "50 Years - Don't Stop".

W karierze zespołu można wyróżnić trzy okresy. W pierwszym do 1970 roku główną postacią w grupie był wokalista i gitarzysta Peter Green. Wówczas w repertuarze Fleetwood Mac dominowały utwory bluesowe, choć przebojami stały się nietypowe dla zespołu melancholijne kompozycje "Albatros" i "Man Of The World" oraz żywy rockowy "Oh Well".

W drugim okresie, który można określić jako przejściowy, w składzie pojawiła się Christin McVie (żona Johna McVie) oraz Bob Welch. Wreszcie trzeci - najbardziej owocny - to ten od albumu "Fleetwood Mac", kiedy do zespołu dołączyła kolejna para małżeńska: Lindsey Buckingham i Stevie Nicks. Muzycy odżegnali się wówczas od bluesa i zaczęli tworzyć urzekająco chwytliwe piosenki zdradzające inspirację amerykańską muzyką pop. Za arcydzieło uchodzi album "Rumours" (1977) z takimi przebojami’ jak: "Don’T Stop", "Go Your Own Way", "Dreams" i "The Chain".

Historię Fleetwood Mac możemy prześledzić na trzech płytach kompaktowych z 50 piosenkami, albo pięciu winylach, a dla mniej cierpliwych przygotowano CD z 20 przebojami grupy.

Grzegorz Dusza
Warner

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj