Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

BALTHASAR

Fever

Fever

Wykonanie

Nagranie

Po czterech latach przerwy wypełnionych solowymi dokonaniami muzyków, grupa Balthazar powraca z nowym albumem "Fever". Blisko sześciominutowa kompozycja tytułowa, która otwiera płytę, rozpala gęstą warstwą rytmiczną zaczerpniętą z muzyki afrykańskiej, nośną partią gitary, smyczkami i onirycznym wokalem.

Choć muzycy z Balthasar sami twierdzą, że grają pop, ale w ich wydaniu przyjmuje on zdecydowanie postać indie. Z pozoru dyskotekowy numer "Changes" ma w sobie noworomantyczny smutek i francuską słodycz. Chwytliwa partia klawiszy świetnie łączy się tu z falsetowymi wokalnymi. Harmonijne zgranie głosów stało się już znakiem rozpoznawczym belgijskiej grupy. We "Wrong Faces" na pierwszy plan wybijają się partia basu oraz klawisze imitujące sekcję dętą.

Ciepłe, przyjemne dla ucha nu soulowe brzmienie ma "Whatchu Doin". Funkowo zabrzmiał rozkołysany "I’m Never Gonna Let You Down Again". Klimat, jak w piosenkach Serge’a Gainsbourga, udało się odtworzyć zespołowi w "Phone Number". Słodko-gorzki smak ma "Grapefruit". Orientalna partia skrzypiec w "Roller Coaster" prowadzi nas na Bliski Wschód.

Każda z piosenek wypełniających album "Fever" przynosi jakiś smaczek, który sprawia, że chce się do tej płyty wracać po to, by odbyć z zespołem kolejną niezobowiązującą randkę.

Grzegorz Dusza
PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
Rats
Rock
Rats

Indie, wszędzie indie - i nie chodzi tu o to interesujące państwo, do którego z dziką rozkoszą się kiedyś wybiorę. O indie krążą już serie dowcipów, strzelam, że powstają książki - po prostu z tą łatką jest trochę jak z Leninem - jest wszędzie. Choć tak naprawdę nic nie oznacza, a przynajmniej nie to, co oznaczał na początku.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu