Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

JOE JACKSON

Fool

Fool

Wykonanie

Nagranie

Szczyt popularności Joe Jacksona przypadł na lata 80. Łatwo się było zakochać w jego albumach - obrazującym codzienne życie mieszkańców Nowego Jorku "Night & Day" (1982) oraz "Body & Soul" (1984). Tym, co przekonywało do jego piosenek, jest muzyczna wszechstronność oraz magia nosowego głosu, który trudno pomylić z kimkolwiek innym. Bo Joe Jackson czerpie dosłownie z wszystkiego, co usłyszy - od bigbandowego jazzu, przez musical, wodewil, muzykę latynoską i karaibską, po nowofalowy rock.

"Fool" - dwudziesty w jego dorobku album zaczyna się od znajomo brzmiących mocnych fortepianowych akordów towarzyszących podniosłej melodii w piosence "Big Black Cloud". Niemal punkowa gitara prowadzi "Fabulously Absolote". To Jackson wyjęty niczym z początku lat 80. Nawet motyw grany na syntezatorach przywołuje tamte czasy. Nostalgiczny klimat ma "Dave", znów z fortepianem na pierwszym planie. Jazzowe i klasyczne inspiracje łączy "Strange Land".

Optymizmem zaraża przywołujący stare piosenki duetu Steely Dan "Friend Better". Rozpędzony "Fool" łączy piosenkę żeglarską z muzyką arabską i latynoską. Tu muzycy mogą popisać się błyskotliwymi solówkami. Ten utwór został zdecydowanie stworzony z myślą o koncertach, które są prawdziwym żywiołem Joe Jacksona.

Grzegorz Dusza
Ear Music/PIAS

INNE PŁYTY AUTORA
The Duke
Jazz
The Duke

Tytułowy "Książę" to Duke Ellington, lider orkiestr, kompozytor, aranżer, który przeniósł jazz o piętro wyżej w muzycznej hierarchii. Po jego twórczość sięgnął najbardziej niedoceniany pianista, kompozytor i aranżer Joe Jackson.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu