BILLIE EILISH When We All Fall Asleep Where Do We Go?

When We All Fall Asleep Where Do We Go?
Wykonanie
Nagranie

Nie ma jeszcze 18 lat, a już mówi o niej cały świat. "When We All Fall Asleep Where Do We Go?", debiutancki album amerykańskiej wokalistki Billie Eilish, jest sensacją na rynku pop, a jej samej wróży się wielką karierę.

Co jest takiego w tej dziewczynie, co sprawia, że jej piosenki tak się podobają? Z pozoru niewiele się w nich dzieje. Bardzo ascetycznie opracowane utwory, głównie na syntezatory, robią wrażenie domowej produkcji. Po trochu tu hip hopu, r'n'b, tanecznej elektroniki i gotyckiego mroku.

Za warstwę muzyczną odpowiada jej brat Finneas O'Connell - także współkompozytor i producent albumu. Zrobił on znakomitą robotę, tak zestawiając piosenki, by jedna wypływała z drugiej. Billie Eilish śpiewa bardzo naturalnie, jakby od niechcenia. Mruczy coś pod nosem, szepcze, uwodzicielsko zawodzi. Jej wokal jest przy tym bardzo melodyjny, wpada w ucho.

Zanim ukazał się album, furorę w sieci robiły piosenki z promocyjnej epki - "Ocean Eyes" (93 mln odtworzeń na YouTube) i "Bellyache” (163 mln). Na nowej płycie nie brak kolejnych kandydatek na przebój, na czele z hiphopowym "My Strange Addiction", folkowym "8", tanecznym "Bad Guy", łobuzerskim "All The Good Girls Go To Hell" czy cudownie kołyszącym "Wish You Were Gay". Debiut na miarę innej słynnej nastolatki Lorde.

Grzegorz Dusza
Universal Music

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu