BAT FOR LASHES

Lost Girls

Lost Girls

Wykonanie

Nagranie

Natasza Khan, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko Bat For Lashes, zwróciła na siebie uwagę już debiutanckim albumem "Fur And Gold" nominowanym do Brit Award 2008. Pół Pakistanka, pół Brytyjka o egzotycznej, przykuwającej wzrok urodzie oczarowała słuchaczy swoim krystalicznie czystym głosem i niecodziennym klimatem nagrań.

Mikstura elektroniki i akustycznych brzmień, psychodelii, pokręconej rytmiki oraz popowa chwytliwość nagrań zaskarbiły jej wielu fanów, którzy z pewnością sięgną także po jej piąty krążek. "Lost Girls" powstał w Los Angeles, gdzie wokalistka chwilowo zakotwiczyła łącząc filmową i muzyczną karierę. Artystka najwyraźniej nasiąknęła magią tego miejsca. Electro-pop, który prezentuje na płycie, obudzi wspomnienia wśród słuchaczy, którzy doskonale pamiętają muzykę lat 80.

Niemal w każdej piosence można doszukać się syntezatorowych brzmień, syntetycznych rytmów i chwytliwych melodii przywołujących wykonawców z tamtego okresu. Na liście jej ulubieńców z dzieciństwa z pewnością były: Madonna, Eurythmics, Donna Summer, The Cure, Queen i Clan of Xymox. Natasza Khan przeniosła ich muzykę do naszych czasów, tworząc hipnotyzujący soundtrack do nieistniejącego filmu.

Grzegorz Dusza
Awal/PIAS

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu