FKA TWIGS

Magdalene

Magdalene

Wykonanie

Nagranie

FKA twigs to pseudonim brytyjskiej artystki Tahliah Barnett, w której żyłach płynie jamajska i hiszpańska krew. Jej drugi album "Magdalene" jest kontynuacją nominowanego do Brit Award oraz Mercury Prize "LP1" – jednego z najlepszych albumów 2014 roku. Kontynuacją o tyle ważną, że powstał w okresie, kiedy rozpadł się jej związek i toczyła zwycięską walkę z chorobą nowotworową.

Wraca teraz o wiele silniejsza. Tworzona przez nią muzyka wymyka się prostej ocenie. Bo kto odważyłby się na jednym krążku połączyć taneczny pop, r’n’b, trip hop, hip hop, elektronikę, folk, operę i nadać całej produkcji futurystyczny szlif.

FKA twigs podąża tym samym tropem, co budząca powszechny zachwyt nastoletnia Billie Eilish, z tą różnicą, że tworzy dla słuchacza pełnoletniego, z bogatym bagażem życiowych doświadczeń. Piosenki sprawiają wrażenie eksperymentów. Muzyka jest schowana w tle, a najważniejszym instrumentem staje się tu jej głos – emocjonalny, głęboki, uwodzicielski, rozchwiany, wrażliwy.

Jej śpiew przywodzi na myśl całą rzeszę wybitnych wokalistek, jak: Madonna, Bjork, Beth Gibbons, Elizabeth Frazer, Florence Welsh czy Jessie Were. Kto raz da się wciągnąć w intymny świat, jaki Brytyjka stworzyła na "Magdalene", ten z pewnością pozostanie z nią na dłużej.

Grzegorz Dusza
Young Turks/Sonic

INNE PŁYTY AUTORA
LP1
Inne
LP1

Intryguje już sama okładka debiutanckiej płyty FKA twigs, na której jej twarz wygląda, jakby była istotą nie z tego świata. Za tym pseudonimem kryje się młoda, 26-letnia Brytyjka Tahliah Barnett o jamajsko-hiszpańskich korzeniach.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu