AFROMENTAL

5

5

Wykonanie

Nagranie

"5" jest – czego nietrudno się domyślić – piątym albumem w dorobku olsztyńskiej formacji, wydanym w ciągu 15 lat działalności. W składzie zabrakło Wojtka "Łozo" Łozowskiego, ale nie zmieniło to oblicza zespołu.

Tomson, Baron i spółka wciąż z dużą wprawą poruszają się w obrębie rocka, metalu, funku, soulu, R&B, hip-hopu i popu. O ile jednak poprzedni krążek "Mental House" brzmiał naprawdę ciężko, to tym razem wprowadzili do swojej muzyki więcej oddechu.

W piosence "Odpowiedź" nawet jeśli gitarowy riff jest miażdżący, to melodyka czyni utwór zdecydowanie bardziej przyswajalnym dla radiowego słuchacza. W "Korzeniach" przywołują lata 90. i grupę Rage Against The Machine, we "Wściekłych psach" Red Hot Chilli Peppers.

Łagodniej zabrzmiała "Na pół" z klawiszowym motywem. Partie wokalne na płycie "5" są mocne, często zahaczają o rap, a brzmienie wyraziste i masywne, o co zadbali realizatorzy Maciej Wasio i Marcin Bors. Tym razem wszystkie utwory zostały zaśpiewane po polsku. Krok w dobrą stronę, choć właśnie teksty są najsłabszym elementem płyty Afromental.

Grzegorz Dusza
Warner

INNE PŁYTY AUTORA
Mental House
Pop
Mental House
Olsztyński Afromental, choć cieszy się w kraju sporą popularnością, może czuć się niespełniony. Nie mają w swoim dorobku łatwo rozpoznawalnych przebojów, co może wiązać się z tym, że śpiewają głównie po angielsku. Natomiast ich atutem jest ogromny ładunek energetyczny, jaki niosą ich piosenki.
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu