RENÉE ZELLWEGER

Judy

Judy

Wykonanie

Nagranie

Film "Judy" w reżyserii Ruperta Goolda z Renée Zellweger w roli legendarnej aktorki i wokalistki Judy Garland miał premierę jesienią. Płyta zawiera piosenki śpiewane w filmie przez Zellweger.

Na kinowy ekran przeniesiono popularny musical i zapewne dlatego powierzono go reżyserowi teatralnemu. Rola tytułowa wymagała od Renee Zellweger zaśpiewania kilkunastu przebojów z repertuaru Judy Garland i od razu trzeba powiedzieć, że wywiązała się z tego znakomicie. Jak na aktorkę oczywiście. Dramatyczną rolę pozasceniczną odegrała tak sugestywnie, że otrzymała oscarową nominację, a finalnie statuetkę.

Film opowiada o ostatnim roku życia Judy Garland, kiedy po wzlotach i upadkach kariery w Ameryce dostała intratny kontrakt w londyńskim ekskluzywnym klubie Talk of the Town. Początkowy sukces jej wieczorów pomógł jej spłacić część długów i zadbać o dzieci, za którymi tęskniła. Ale londyńczycy zobaczyli też, jak jej życie gaśnie przed nimi, na scenie.

Dramatu wielkiej osobowości Judy nie słychać w przebojowych piosenkach, które zyskały musicalową aranżację w jazzującym stylu. Przejmująca interpretacja najważniejszej piosenki Judy "Over the Rainbow" z filmu "Czarnoksiężnik z Oz", w którym zagrała jako nastolatka, zamyka album, zachęcając do obejrzenia filmu.

Marek Dusza
Decca/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu