JAMES BLUNT

Once Upon A Mind

Once Upon A Mind

Wykonanie

Nagranie

Autor słynnego "You're Beautiful" i kilku innych topowych przebojów, po eksperymentach z elektroniką powrócił do naturalnego brzmienia. Oczywiście, na jego szóstym albumie wciąż nie brak syntetycznych dźwięków, ale stanowią one jedynie dopełnienie całości. Ważnym elementem stała się natomiast gitara akustyczna, podkreślająca naturalność i piękno piosenek.

Kompozycje "Cold" i "Champions" powstały na akustyku jako kameralne ballady, a dopiero potem zostały obudowane całym mnóstwem dźwiękowych smaczków i okraszone lekko tanecznym bitem.

James Blunt szczególnie dobrze czuje się wykonując utwory z dużą domieszką melancholii. Predysponuje go do tego charakterystyczna barwa głosu – łagodna, z wyczuwalną nutą smutku i tęsknoty. Przysporzyło mu to potężne grono wielbicielek, także w Polsce.

W zdominowanym przez takie właśnie piosenki repertuarze pojawiają się jednak wyłomy. W "5Miles" i "I Told You" James Blunt jakby nabrał wigoru i zaproponował o wiele żywsze tempo. Dodatkowo piosenki zyskały taneczny sznyt. "Halfway" ma folkowy posmak.

"The Truth" przypomina Coldplay, a najlepszy na płycie "Stop The Clock" przywołuje Eda Sheerana"Once Upon A Mind" ma ciepłe brzmienie, które spodoba się słuchaczom w każdym wieku.

Grzegorz Dusza
Once Upon A Mind

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu