Dr Misio to nie kto inny jak Arkadiusz Jakubik. Pierwszy album ulubionego aktora Wojciecha Smarzowskiego był sporym zaskoczeniem, dodajmy pozytywnym.

Z pewnością nie był to kaprys celebryty, ale chęć wykrzyczenia tego, co mu leży na sercu. W przypadku drugiej płyty poprzeczka wędruje znacznie wyżej. Jak sam zaznacza, Doktor Misio przesiadł się z kanapy psychoanalitycznej na lekarski fotel, jednak mimo zamiany pozycji, wciąż odczuwa niepokój.

W nagraniach bywa mrocznie i dekadencko. Obdarzony sporym temperamentem Arkadiusz Jakubik, doskonale czuje się w punkowej konwencji. Undergroundowy gitarowy akompaniament podkreśla dramaturgię tekstów Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, uplastycznia ich przekaz. Jeden utworów "Ona wie" powstał do wiersza C.K. Norwida. Producentem muzycznym albumu jest Olaf Deriglasoff.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj